Przejdź do głównej zawartości
Logo Miasta

GLIWICKA ELEKTRONICZNA PLATFORMA ANALITYCZNO ROZRACHUNKOWA

GEPAR

Informacje

Zobowiązania

Komunikacja

WITAMY NA GLIWICKIEJ ELEKTRONICZNEJ PLATFORMIE ANALITYCZNO ROZRACHUNKOWEJ GEPAR

Co to jest GEPAR?


GLIWICKA ELEKTRONICZNA PLATFORMA ANALITYCZNO ROZRACHUNKOWA GEPAR – to platforma internetowa umożliwiająca Kontrahentom miasta Gliwice uzyskanie informacji o wybranych zobowiązaniach wraz z możliwością ich uregulowania za pośrednictwem płatności elektronicznych.

Aby przejść dalej, zaloguj się lub załóż konto:

Jak zacząć?


Do pracy w GEPAR konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online. Logowanie do Portalu GEPAR odbywa się przy pomocy Profilu Zaufanego. Użytkownik jest następnie przekierowywany z powrotem do portalu GEPAR, gdzie jeżeli posiada już zarejestrowane konto GEPAR, będzie mógł przeglądać informacje o zobowiązaniach oraz uregulować wybrane należności w kontekście wybranego podmiotu. W przypadku gdy użytkownik nie ma jeszcze zarejestrowanego konta w GEPAR może je zarejestrować zgodnie z poniższą instrukcją.

 • 1. Załóż profil zaufany

  Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze Profilu Zaufanego, należy go założyć. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Operacja jest szybka i wygodna, wszystko odbywa się poprzez bank. Wykaz banków umożliwiających założenie Profilu Zaufanego dostępny jest tutaj. Wniosek o Profil Zaufany można także złożyć przez internet. Składając wniosek przez Internet, należy dokonać jego potwierdzenia w dowolnym Punkcie Potwierdzającym. Jeden z Punktów Potwierdzających znajduje się w Urzędzie Miejskim Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21 w Biurze Obsługi Interesanta, który czynny jest w godzinach pracy Urzędu.
  Niezbędne informacje na temat Profilu Zaufanego można znaleźć pod adresem https://pz.gov.pl

 • 2. Zarejestruj konto w GEPAR

  Jeżeli użytkownik posiada już Profil Zaufany, pozostaje zarejestrowanie konta w GEPAR poprzez kliknięcie na przycisk „Zaloguj”. Nastąpi przekierowanie do strony logowania Profilem Zaufanym. Logowanie możliwe za pomocą hasła, poprzez bankowość elektroniczną lub z wykorzystaniem certyfikatu kwalifikowanego. Należy wybrać właściwy sposób logowania. Następnie otworzy się formularz rejestracyjny w GEPAR, gdzie należy wyrazić stosowne zgody i kliknąć na przycisk „Rejestruj”.

 • 3. Po zarejestrowaniu konta w GEPAR

  Po zarejestrowaniu konta w GEPAR dane użytkownika muszą zostać zweryfikowane. Proces ten może zająć do 24 godzin. Po tym czasie można już będzie zalogować się i w pełni korzystać z możliwości portalu GEPAR.